با استفاده از تکنولوژی چاپ سه‌بعدی خودرو خود را در خانه بسازید

علمی پژوهشی

بازدید: 43

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از آنا، یک استارتاپ آمریکایی به تازگی ایده‌ای را محقق کرده است که بتوانید خودروی مورد علاقه‌تان را با کمک چاپگرهای سه‌بعدی در خانه بسازید.

این استارتاپ که «دسکتاپ متال» نام دارد و در ایالت ماساچوست آمریکا قرار دارد، در این هفته توانست مبلغ ۴۵ میلیون دلار برای چاپ سه‌بعدی قطعات خودرو، سرمایه جمع کند. بخش‌های سرمایه‌گذاری بی‌ام‌دبلیو و گوگل و شرکت «لوز» این هفته اعلام کردند که در این پروژه دسکتاپ متال سرمایه‌گذاری می‌کنند. چاپ سه‌بعدی پیشرفته قطعات فلزی به سازندگان خودرو این امکان را می‌دهد که قطعات پیچیده را سریع‌تر بسازند.

اووه هیگن، از سرمایه‌گذاران بی‌ام‌دبلیو، عقیده دارد که شرکت نوپای دسکتاپ متال چه از جهت سرعت نمونه‌سازی و چاپ قطعات با کیفیتی مثال‌زدنی و چه از لحاظ طراحی، در حال شکل دادن به رویاهای افراد و کارخانه‌ها از صنعت خودرو است.

بخش سرمایه‌گذاری بی‌ام‌دبلیو چند ماه قبل اعلام کرده بود در طی یک دهه آینده مبلغی بیش از ۵۰۰ میلیون دلار در شرکت‌های نوپایی که «آینده حمل و نقل را شکل می‌دهند»، سرمایه گذاری خواهد کرد.

به همین جهت بخش سرمایه‌گذاری بی‌ام‌دبلیو، که مستقل از کارخانه خودرو سازی عمل می‌کند، به تازگی از نیویورک به سیلکون‌ولی در شمال کالیفرنیا، که مهد شرکت‌های نوپاست، نقل مکان کرده است.

ریک فولوپ، مدیر اجرایی و یکی از بنیانگذاران دسکتاپ متال، می‌گوید: «همانطور که چاپ سه‌بعدی پلاستیک تعریف تازه‌ای از نمونه‌سازی سریع را به ما عرضه کرد، چاپ سه‌بعدی فلز هم تاثیر بسیار زیادی بر نحوه به تولید انبوه نمونه‌های اولیه در تمام صنایع اصلی خواهد داشت».

دسکتاپ متال از زمان آغاز به کار در سال ۲۰۱۵ تا کنون توانسته چیزی نزدیک به ۱۰۰ میلیون دلار برای به واقعیت پیوستن رویای خود سرمایه جمع کند؛ با این حال هنوز مشخص نیست که این شرکت چطور قرار است شیوه‌های موجود چاپ سه‌بعدی فلز را به طرز قابل توجهی بهبود ببخشد.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.