با استفاده از کامپوزیت گرافنی سبک‌ترین ساعت مکانیکی جهان ساخته شد

اخبار پلیمری

بازدید: 38

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از ایرنا، این ساعت از کامپوزیت گرافنی ساخته شده و  ماحصل همکاری مشترک میان دانشگاه منچستر و شرکت ریچارد مایل و مک‌لارن فرمول ۱ است، طرح ظاهری این ساعت، از خودرو مک‌لارن هوندا فرمول ۱ الهام گرفته شده است.

وزن این ساعت ۴۰ گرم بوده و به ادعای سازنده، از دوام بالایی برخوردار است، این ساعت که با مدل RM 50-30 شناخته می‌شود، برچسب سبک‌ترین ساعت مکانیکی جهان را یدک می‌کشد، در این ساعت از کامپوزیت گرافنی استفاده شده که موجب کاهش وزن و در عین حال افزایش استحکام بدنه ساعت شده است.

این کامپوزیت گرافنی به Graph TPT شهرت دارد و از تمام موادی که پیش از این درساخت ساعت استفاده شده سبک‌تر است.

در بند این ساعت از کامپوزیت گرافنی استفاده شده است، درون چرم بند این ساعت، گرافن تزریق شده که موجب افزایش استحکام و بالا رفتن خواص مکانیکی آن شده است.

رابرت یونگ از مدیران بخش کسب و کار دانشگاه منچستر در این باره گفت: در این طرح نشان داده شد که می‌توان از گرافن برای ساخت ساعت استفاده کرد، گرافن در بدنه و بند ساعت استفاده شده که موجب افزایش استحکام و بهبود عملکرد آن شده است.

وی بیان کرد: این کامپوزیت گرافنی وزن ساعت را کاهش داده و با تغییر طراحی در آینده، باز هم شاهد کاهش وزن ساعت خواهیم بود.

سازندگان این ساعت مدعی هستند که موتور این ساعت در برابر آسیب‌های بسیار جدی، مقاوم بوده و می‌تواند در چنین شرایطی به کار خود ادامه دهد.

این ساعت هفته گذشته در ۱۶ ژانویه ۲۰۱۷ در سالن بین‌المللی دی‌لاهوت هورلوجریک شهر ژنو رونمایی شد.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.