قطب سوم پتروشیمی کشور در چابهار

اقتصادی

بازدید: 30

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: چابهار به عنوان قطب سوم پتروشیمی کشور معرفی می شود که مزایای آن بیشتر از عسلویه خواهد بود.

پتروشیمی جم

ابویی صبح امروز در نشستی مشترک با نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: دستور مقام معظم رهبری برای توسعه سواحل مکران جدی است که به لحاظ مطالعات اقتصادی و علمی دروازه توسعه کشور از منطقه این سواحل است.

وی با اشاره به اینکه آینده توسعه کشور نیاز به آب دارد عنوان کرد: ایران کشور کم آبی است و برای پیشرفت و توسعه کشور در زمینه های صنعتی نیاز به آب است.

وی ادامه داد: در حال حاضر سالیانه  ۱۰۰میلیارد متر مکعب در سال مصرف آی کشور است که تنها دو درصد آن در بخش صنعت استفاده می شود.

ابویی خاطرنشان کرد: توسعه فراساحلی باید از ساحل نشات بگیرد که متاسفانه از بهره برداری سواحل در حال حاضر کمتر توجه شده است.

وی با اشاره به اینکه سیستان و بلوچستان آینده درخشانی دارد تصریح کرد: از توان مردم بومی و دانشگاه ها باید در بحث پیشرفت این پروژه ها استفاده کرد.

ابویی افزود: از چابهار تا خراسان جنوبی به عرض ۲۰ کیلومتر اکتشافات معدنی انجام شده که خوشبختانه برای استان دستاوردهای زیادی به همراه داشته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: پروژه ۵۰هزار تن لاستیک نیز در سیستان وبلوچستان به صورت جدی در حال پیگیری است.

منبع: ایسنا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.