فیلم‌های سیلیکونی با خاصیت جلوگیری از رشد باکتری - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ مرداد - ۱۳۹۷  
true
true
فیلم‌های سیلیکونی با خاصیت جلوگیری از رشد باکتری

Print Friendly, PDF & Email

تشخیص محل عفونت‌های باکتریایی در زخم‌ها برای اقدام سریع در برابر باکتری بیماری زای مربوطه امری ضروری می باشد. یک شاخص موضعی برای عفونت باکتریایی، افزایش دمای زخم است. این شاخص می‌تواند برای رهایش نانو محفظه‌هایی با دریچه‌های حساس به دما استفاده شود، که در دماهای کم در وضعیت بسته قرار دارند و با افزایش دما در زخم‌های عفونی باز باعث آزادسازی سیگنال‌های عوامل ضد میکروبی می‌شوند.

فیلم‌های سیلیکونی متخلخل

به گزارش گروه ترجمه و تهیه محتوا مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت)، در پژوهش‌های اخیر صورت گرفته، محققین نمونه اولیه وسیله ترانوستیک را ارائه کردند که بر اساس انتشار حرارتی نوعی آنتی بیوتیک فلوئورسنت از فیلم‌های سیلیکونی متخلخل پوشش یافته با پلیمر است.

فیلم‌های سیلیکونی متخلخل

فیلم‌های سیلیکونی متخلخل دارای نسبت سطح به حجم زیاد و زیست سازگاری عالی می‌باشند. برای به دست آوردن یک حجم بزرگتر برای بارگیری دارو و کنترل انتشار، از منافذی به شکل بطری استفاده شد. قسمت گردنه بطری، برس‌های پاسخگو به گرما از جنس پلی دی اتیلن گلیکول متیل اتر متاکریلات (PDEGMA)، سنتز شده با روش پلیمریزاسیون ATRP، عاملدار می‌شوند تا با تغییر دما، دریچه محفظه باز و رنگینه ضد میکروب فلوئورسنت لووفلوکساسین آزاد شود. برس‌های PDEGMA دمای انحلال بحرانی کمتر(LCST)  نزدیک به دماهای فیزیولوژیکی از خود نشان می‌دهند. در دمای کمتر از LCST برس‌های PDEGMA منبسط شده و مانع از رهایش لووفلوکساسین می‌شوند. همچنین در دمای بیشتر از LCST برس‌های PDEGMA منقبض شده و لووفلوکساسین به سرعت آزاد می شود.

در این پژوهش، انتشار لووفلوکساسین در محلول توسط طیف سنجی فلوروسنس انجام شد و مشخص گردید که سرعت انتشار دارو ۹ برابر بیشتر از دماهای بالاتر از LCST نسبت به دماهای پایین آن می‌باشد. در نهایت، بارگذاری در منافذ بطری مانند، در دمای بیش از LCST، مانع از رشد باکتری های بیماری‌زای می‌گردند.

دانلود کامل مقاله:

Temperature-Controlled Antimicrobial Release from Poly(diethylene glycol methylether methacrylate)-Functionalized Bottleneck-Structured Porous Silicon for the Inhibition of Bacterial Growth

0

دانلود فایل
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true