مذاکرات جدی با شرکت توتال فرانسه و باسف آلمان برای احداث واحدهای پتروشیمی جدید در ایران - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۳ مرداد - ۱۳۹۷  
true
true
مذاکرات جدی با شرکت توتال فرانسه و باسف آلمان برای احداث واحدهای پتروشیمی جدید در ایران

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به مذاکرات جدی با شرکت توتال فرانسه گفت: ما در زمینه احداث واحدهای اولفین و پلی‌اولفین مذاکره کرده‌ایم اما هنوز این مذاکرات نهایی نشده است. مرضیه شاهدایی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به مذاکرات روز سه‌شنبه با شرکت توتال فرانسه گفت: ما قبلا تفاهم‌نامه همکاری با این شرکت امضا کردیم و مذاکرات این دور ما جنبه رسمی‌تری داشت. وی با اشاره به اینکه هنوز پروژه‌ای برای شرکت توتال تعریف نشده است، گفت: به‌طور کلی اجرای واحدهای اولفین و پلی‌اولفین و پلیمری در عسلویه با همکاری مشترک راه‌اندازی خواهد شد. مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه هنوز ما به مرحله امضای قرارداد نرسیده‌ایم، خاطرنشان کرد: هرگاه پروژه تعریف شد و به مرحله امضای قرارداد رسیدیم، آن‌گاه می‌توان درمورد حجم سرمایه‌گذاری توتال در صنعت پتروشیمی صحبت کرد.

پتروشیمی

 وی در ادامه با اشاره به جذب سرمایه‌های سرگردان در صنعت پتروشیمی گفت: قانون بودجه و بانک مرکزی این اجازه را به صندوق‌های پروژه داده است تا سرمایه‌های سرگردان را جذب و در طرح‌های مختلف پتروشیمی که بازدهی بسیار بالایی هم دارد استفاده کنند. وی گفت: ما نمی‌توانیم اوراق مشارکت در این زمینه عرضه کنیم؛ اما خود پروژه‌ها می‌توانند اقدام به عرضه اوراق مشارکت کنند. این مقام مسوول با اشاره به حضور شرکت BASF آلمان در صنعت پتروشیمی ایران گفت: ما مذاکراتی با این شرکت آلمانی داشته‌ایم که در تشکیل زنجیره ارزش با صنعت پتروشیمی همکاری کند، این مذاکرات ادامه دارد و هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم. وی با اشاره با مذاکره با شرکت شل گفت: این مذاکرات نیز برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی بود که همانند توتال بتوانند با همکاری مشترک طرح‌های پتروشیمی را توسعه دهیم؛ اما هنوز این مذاکرات نهایی نشده و در حد همان تفاهم‌نامه است.

منبع: فارس

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true