ساخت بزرگترین مجموعه پتروپالایشی هند

اقتصادی

بازدید: 58

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از نیپنا، این مجموعه پترو پالایشی در دو فاز ساخته می شود که فاز نخست آن اختصاص به واحدهای کراکر نفتا، آرماتیک ها و پلیمر ها با ظرفیت ۴۰ میلیون تن  دارد. بر اساس این گزارش، پیش بینی سرمایه گذاری این فاز  یک تریلیون و ۲۰۰ میلیارد تا یک تریلیون و ۵۰۰ میلیارد روپیه است.

ساخت بزرگترین مجموعه پتروپالایشی هند8±A1gw”y

در فاز دوم این مجموعه نیز واحدهای پالایشگاهی با  ظرفیت  ۲۰ میلیون تن و با برآورد سرمایه گذاری  ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد روپیه احداث خواهد شد. شرکت هندوستان پترولیوم (HPCL) قصد دارد ۲۵ درصد از سهام مگاپروژه احداث یک مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی عظیم را که قرار است در ایالت مهاراشترا هند به بهره برداری برسد؛ خریداری کند.

بر اساس این گزارش، شرکت نفت هند (IOC) و بهارات پترولیوم (Bharat Petroleum) هر کدام به ترتیب ۵۰ و ۲۵ درصد از سهام این طرح را در اختیار خواهند داشت. تاسیسات یادشده بزرگترین مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی هند محسوب می شود و از ظرفیت ۶۰ میلیون تن در سال برخوردار است.

مهاراشترا سومین ایالت بزرگ هند است و از نظر جمعیت پس از اوتار پرادش دومین ایالت به ‌شمار می رود. انتظار می رود با در مدار تولید قرار گرفتن این طرح توسعه ای عظیم که با همکاری شرکت های داخلی هند اجرایی می شود؛ این ایالت به یکی از قطب های پالایش و پتروشیمی هند بدل شود.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.