افزایش ۳٫۱ میلیون تنی ظرفیت تولید پلی اتیلن چین در سال ۲۰۱۷ میلادی

اخبار پلیمری

بازدید: 51

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: منابع آگاه از روی کار آمدن موج جدیدی از ظرفیت های تازه تولید پلی اتیلن در سال ۲۰۱۷ میلادی در چین خبر دادند. بر اساس اعلام این منابع چین در سال جاری میلادی ۱۴ میلیون و ۲۵۰ هزار تن پلی اتیلن تولید خواهد کرد که نزدیک به ۴۶۰ هزار تن از آن حاصل از واحدهایی است که به تازگی در مدار تولید قرار گرفته اند.

chart increase
بر اساس این گزارش ، پروژه Shenhua Yulin که تولید خود را در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵ آغاز کرد تخمین زده می شود که تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی ۲۲۰ هزار تن پلی اتیلن سبک (LDPE) تولید کند. همچنین برآوردها نشان می دهد که پروژه Shenhua Xinjiang که تولید پلی اتیلن خود را از ماه اکتبر امسال  آغاز کرد؛  تا کنون ۴۰ هزار تن پلی اتیلن سبک تولید کرده است.
پروژه شرکت چاینا کول (ChinaCoal) موسوم به Mengda نیز در ماه آوریل کلید خورد و امسال ۱۵۰ هزار تن پلی اتیلن سبک خطی تولید کرد. مجتمع شرکت Zhongtian Hechuang در ماه اکتبر راه اندازی شد و تا کنون ۵۰ هزار تن پلی اتیلن سبک تولید کرده است. هر یک از چهار پروژه جدید یادشده از ظرفیتی معادل ۳۰۰ هزار تن در سال برخوردارند.
طرح های جدید همچنان به افزایش ظرفیت تولید پلی اتیلن چین در سال ۲۰۱۷ میلادی ادامه خواهند داد و پیش بینی می شود که در سال آینده  ظرفیت جدید یابد.

 این گزارش می افزاید: بیشتر این افزایش ظرفیت ناشی از پروژه های تبدیل زغال سنگ به محصولات شیمیایی (coal-to-chemical) است.

منبع: نیپنا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.