قیمت پایه جدید محصولات پلیمری - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ مرداد - ۱۳۹۷  
true
true
قیمت پایه جدید محصولات پلیمری

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران:  قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی هر دو هفته یکبار از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود که امروز نیز قیمت های جدید اعلام شد.

نرخ و قیمت

پلیمرها

بر اساس این گزارش افزایش قیمت دلار و گذشتن آن از مرز ۳ هزارو ۹۰۰ تومان سبب شد تا نرخ دلار در محاسبه قیمت های پایه با ۴.۷ درصد رشد لحاظ شود و به این ترتیب به رقم ۳ هزارو ۸۵۶ تومان برسد. بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات پلیمری متعلق به اکریلوبوتادین استایرن (ABS)  با ۱۰.۷ درصد رشد نسبت به دو هفته اخیر است. این کالا از رقم ۶ هزار و ۱۵۹ به ۶ هزار و ۸۲۳ تومان رسید.

در رده دوم افزایش قیمت ها، پلی استایرن های معمولی و مقاوم با ۹.۳ درصد رشد نسبت به دو هفته اخیر قرار دارند،به طوری که پلی استایرن معمولی از ۴ هزارو ۲۳۴ به ۴ هزار و ۶۲۸ و پلی استایرن مقاوم هم از ۴ هزار و ۳۹۴ به ۴ هزار و ۸۰۲ تومان رسید.

همچنین در رده سوم رشد قیمت محصولات پلیمری نیز پلی اتیلن های ترفتالات گرید نساجی و بطری به ترتیب با ۸ و ۷ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل قرار دارند، به طوری که پلی اتیلن ترفتالات گرید نساجی از ۲ هزار و ۹۷۹ به ۳ هزار و ۲۲۲ تومان رسید. همچنین پلی اتیلن ترفتالات گرید بطری ۷۸۱ نیز ۲۴۳ تومان و گرید ۸۲۱ هم ۲۵۵ تومان نسبت به دو هفته گذشته گران شدند.

در همین حال پلی اتیلن سنگین اکستروژن هم با ۵.۷ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل روبه رو شد، به طوری که گرید PE۸۰  به میزان ۲۲۲ تومان و گرید PE۱۰۰  به میزان ۱۶۴ تومان افزایش نرخ داشتند.

پی وی سی ها، پلی پروپیلن های شیمایی و نساجی، پلی اتیلن سنگین بادی، پلی اتیلن سنگین فیلم هم با افزایش حدودا ۴ درصدی نسبت به دو هفته اخیر روبه رو شدند، به طوری که در گروه پی وی سی ها، گرید ۵۷ و ۷۰ به میزان ۱۷۷ تومان، گرید ۶۰ به میزان ۱۶۹ و گرید ۶۵ هم ۱۶۱ تومان گران شدند.

کمترین افزایش قیمت هم در حدود ۳ درصد و متعلق به گروه پلی اتیلن های سبک فیلم، خطی، پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی بود.

شیمیایی‌ها

بر اساس لیست اعلامی بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات شیمیایی بنزن با ۲۵ درصد رشد نسبت به دو هفته گذشته بود. این کالا از رقم ۲ هزار و ۳۳۹ به ۲ هزار و ۹۲۶ تومان رسیده است. در رده بعدی افزایش قیمت نیز متانول با ۱۵ درصد رشد، منواتیلن گلایکول و زایلین مخلوط نیز با ۱۲ درصد رشد نسبت به دو هفته گذشته قرار دارند.

همچنین آرماتیک سنگین هم ۱۱ درصد نسبت به دو هفته گذشته رشد داشته و از رقم یک هزار و ۸۷۹ به دو هزار و ۱۰۳ تومان رسیده است. همچنین دی اتیلن گلایکول نیز روندی افزایشی را با ۱۰ درصد رشد نسبت به دو هفته گذشته به ثبت رساند.

سودمایع، پارازایلین و استایرن منومر هم با ۸و ۷ درصد رشد نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شدند، به طوری که سودمایع از ۶۰۸ به ۶۵۸ تومان رسید. همچنین پارازایلین هم از رقم ۲ هزار و ۵۹۳ به ۲ هزار و ۸۱۱ تومان رسید. استایرن منومر هم به میزان ۲۷۷ تومان نسبت به دو هفته گذشته گران شد.

نرمال بوتانول، اسید ترفتالیک، کریستال ملامین و اورتوزایلین هم نسبت به دو هفته قبل ۶ درصد رشد قیمت داشتند. همچنین دی اتیل هگزانول وایزوبوتانول هم با ۴ درصد رشد نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شدند، به طوری که این کالاها به ترتیب ۱۲۸ و ۱۰۷ تومان گران شدند.

کمترین افزایش قیمت ها نیز در گروه محصولات شیمیایی نسبت به دو هفته گذشته متعلق به اسیداستیک و گاز پروپان با ۲ درصد رشد و گاز مایع صنعتی و اوره پریل با ۰.۷ و ۰.۳ درصد رشد است.

منبع: پایگاه خبری بورس کالای ایران

 

0

دانلود فایل
true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true