کره جنوبی رقیب جدید چین در بازار کراکینگ نفتا در آسیا

اقتصادی
Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: شرکت لوته کمیکال کره جنوبی در نظر دارد تا ظرفیت تولید در مرکز کراکینگ نفتای خود را واقع در شهر یئوسو این کشور افزایش دهد. وزارت انرژی کره جنوبی نیز این خبر را تایید کرده است. بر اساس این گزارش ،این سرمایه گذاری در راستای اصرار سئول به شرکت های پتروشیمی این کشور برای افزایش قدرت رقابت پذیری خود در میان تقویت حضور رقبای چینی در بازار صورت می گیرد.

Petrochemical pic

یک سخنگوی شرکت لوته کمیکال عنوان کرد: به دنبال افزایش ظرفیت هستیم. با این حال هنوز درباره جزئیات این طرح توسعه ای تصمیم گیری نشده است. در حال حاضر ظرفیت کل تولید اتیلن این مرکز حدود یک میلیون تن در سال برآورد می شود. وزارت تجارت، صنعت و انرژی کرده جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد: این شرکت مطابق برنامه عملیات احداث تاسیسات جدید را از نیمه اول سال آینده میلادی آغاز می کند. اما میزان افزیش ظرفیت هنوز معلوم نیست.

در ماه اکتبر شرکت ال جی کم که بزرگترین شرکت صنایع شیمیایی کره جنوبی به شمار می رود نیز از برنامه خود برای سرمایه گذاری ۲۶۰ میلیون دلاری در تاسیسات این شرکت واقع در شهر بندری دائسان (Daesan) به منظور افزایش ظرفیت تولید اتیلن خود تا ۲۳۰ هزار تن و رساندن حجم کل به یک میلیون و ۲۷۰ هزار تن در سال تا سال ۲۰۱۹ میلادی خبر داد.

اتیلن خوراک اولیه برای تولید بسیاری از محصولات پتروشیمی از جمله پلی اتیلن، پروپیلن و پلی پروپیلن محسوب می شود. بر اساس این گزارش ، لوته کمیکال از شرکت های فعال در زمینه تولید محصولات میانی و پایین دستی پتروشیمی است.

منبع: نیپنا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.