رشد ۱۸ درصدی صادرات پتروشیمی از منطقه عسلویه

اخبار اقتصادی

بازدید: 49

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران:سید محمد مهدی مهدوی، سرپرست مدیریت گمرکی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس درگفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که در ۷ ماهه نخست امسال صادرات غیر نفتی از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس که  اغلب محصولات پتروشیمی را شامل می شود بیش از ۹٫۶ میلیون تن به ارزش حدود ۵ میلیارد دلار بوده است، گفت: با توجه به رفع شدن موانع صادراتی در داخل و خارج از کشور و افزایش ظرفیت تولید پیش بینی می شود که این رقم به بیش از ۱۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

صادرات
وی با اشاره به راه اندازی فازهای جدید پارس جنوبی به عنوان تامین کنندگان عمده خوراک و نیز ۱۵ مجتمع در حال ساخت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: پیش بینی می شود صادرات غیر نفتی در این منطقه در سال های آتی به بیش از ۱۵ میلیون تن برسد.

مهدوی ادامه داد: در ۷ ماهه نخست امسال صادرات غیر نفتی که عمدتا محصولات پتروشیمی را شامل می شود نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۱۸ درصد رشد داشته است که این امر نوید بخش رونق صنعت پتروشیمی است.
وی اظهارکرد: آمارهای ناینگر ان است که امسال صادرات غیر نفتی بر صادرات نفتی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس پیشی گیرد و باید به این نکته نیز اشاره کرد که منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس امسال رتبه نخست صادراتی در کل کشور را نیز کسب کرده است.

منبع: نیپنا

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.