تولید پلاستیک ۱۰۰ درصد زیست تخریب پذیر و ۱۰۰ درصد قابل بازیافت

اخبار پلیمری
Print Friendly, PDF & Email

شرکت Aquapak Polymers Ltd موفق به توسعه فرآیندی برای تولید بسته‌بندی پلیمری چند منظوره که ۱۰۰% زیست تخریب پذیر و ۱۰۰% قابل بازیافت می‌باشد شده است. این محصول می‌تواند به عنوان یک جایگزین ماندگار برای فیلم های زیست پلاستیکی معمول مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت)، پلیمر PVOH به آسانی قابل بازیابی می‌باشد. هنگامی که این پلیمر در آب قرار می‌گیرد حل شده و سپس از محلول بازیابی می‌شود (تبدیل به مواد اولیه) و می‌تواند دوباره به چرخه تولید بازگردد.

پلاستیک 100 درصد زیست تخریب پذیر

با توجه به مشکلات جدا شدن فیلم از پلاستیک‌های سخت، می‌توان بسته‌بندی چند منظوره را بر روی طیف گسترده‌ای از محصولات جایگزین کرد و بهتر از پلاستیک‌های بسته‌بندی مرسوم عمل می‌کند. PVOH بی خطر و غیر سمی برای محیط زیست می‌باشد. این مواد دارای تاییدیه FDA برای تماس با مواد غذایی می‌باشند بنابراین می توانند برای بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرند.

در حال حاضر این پلیمر به صورت تک لایه با ضخامت ۶μm – ۲۰۰μm موجود می‌باشد و خواص سد کنندگی عالی در برابر هوا، حلال‌ها و روغن‌ها را داراست و همچنین مقاوم به سوراخ شدگی می‌باشد.

 

2
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.