ازدیاد برداشت مخازن با تزریق پلیمر در شرکت OMV کلید خورد - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت):شرکت OMV اتریش، استفاده از روشهای جدید ازدیاد برداشت نظیر تزریق پلیمر و تزریق بخار و آب را در دستور کار قرار داده است.

به گزارش خبرنگار شانا، استفان هانکه نماینده شرکت OMV صبح امروز (چهارشنبه ٨ مهرماه) در دومین همایش بین المللی فرصتهای فناورانه صنعت نفت و گاز به روشهای جدید ازدیاد برداشت مورد استفاده توسط این شرکت اشاره کرد و گفت: تزریق پلیمر از جمله روشهای هزینه بر و بسیار زمانبر است و از این رو باید به صورت کنترل شده استفاده شود.

وی که با موضوع کاربردهای فناوری در میدانها صحبت می کرد، افزود: با توجه به هزینه های کلان مورد نیاز برنامه ریزی کرده ایم که تا سال ٢٠٢٠، میزان استفاده از مواد پلیمری در روش تزریق پلیمر میان ۵ تا ١٠ درصد کاهش یابد.

هانکه به زمانبر بودن پیاده کردن روشهای ازدیاد برداشت اشاره کرد و گفت: استفاده از روشهای IOR و EOR بادرنظر گرفتن انجام کار به صورت مرحله ای و یکپارچه کردن تکنولوژیهای مختلف و اهتمام به رویکرد تحقیق و توسعه بسیار حائز اهمیت است.

وی درآمدهای بهره مندی از روش EOR را مورد اشاره قرار داد و افزود: برنامه ریزی برای استفاده از این تکنولوژی و تکنولوژیهای مشابه باید از ابتدا و مراحله اولیه توسعه میدان مدنظر قرار گیرد.

نماینده این شرکت اتریشی، EOR را تجارت درازمدتی خواند و تصریح کرد: این روش، پتانسیل استفاده را در تمام دنیادارد و ایران می تواند بیش از پیش برای بهره مندی از این تکنولوژی برنامه ریزی کند.

براساس این گزارش، همایش بین المللی فرصتهای فناورانه صنعت نفت و گاز از صبح امروز با حضور کارشناسان داخلی و خارجی در مرکز همایشهای بین المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به کار کرده است و عصر امروز به کار خود پایان می دهد.

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false