اعلام قیمت های پایه محصولات پتروشیمی - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۳۹۷  
true
true
اعلام قیمت های پایه محصولات پتروشیمی

بازدید: 57

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: قیمت محصولات پلیمری و شیمیایی هر دو هفته یکبار از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود که امروز نیز قیمت های جدید اعلام شد.

مقایسه قیمت محصولات پلیمری در تاریخ ۲۵ مهر و ۹ آبان نشان می دهد که اکثر کالاها روندی صعودی داشته اند، به طوری که ABS و پی وی سی ها بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

نرخ و قیمت

در این فهرست بیشترین افزایش قیمت محصولات پلیمری متعلق به اکریلوبوتادین استایرن (ABS) با ۴.۱ درصد افزایش نسبت به دو هفته است، این کالا از رقم ۵ هزار و ۳۴۵ تومان به ۵ هزار و ۵۶۵ تومان رسیده است.

در رده دوم افزایش قیمت ها، پی وی سی ها با ۳.۴ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل قرار دارند. گرید ۵۷ و ۷۰ نسبت به دو هفته قبل ۱۱۲ تومان و گرید ۶۰ و ۶۵ نیز به ترتیب ۱۰۶ و ۱۰۱ تومان نسبت به دو هفته قبل رشد قیمت داشته اند.

پلی اتیلن های سبک فیلم نیز با ۲.۷ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل در رده بعدی رشد قیمت ها قرار دارند، این کالاها ۱۰۸ تومان نسبت به دو هفته قبل گران شدند.

پلی استایرن های معمولی و مقاوم هم به ترتیب با ۸۹ و ۹۴ تومان افزایش قیمت در رتبه های بعدی رشد قیمت ها قرار دارند. پلی اتیلن سنگین اکستروژن، پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی نیز نسبت به دو هفته قبل ۱.۵ و ۱.۱ درصد رشد قیمت داشته اند. پلی اتیلن های سبک خطی، فیلم، پلی اتیلن های سنگین بادی نیز نسبت به دو هفته قبل روندی افزایشی داشته اند. کمترین رشد قیمت ها نیز نسبت به دو هفته قبل متعلق به پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری با ۰.۱ درصد کاهش است.

در همین حال پلی پروپیلن شیمایی نسبت به دو هفته قبل روندی کاهشی داشت، به طوری که این کالا از ۳ هزار و ۷۶۳ به ۳هزار و ۷۵۶ تومان رسید، این کالا ۰.۱ درصد نسبت به دو هفته قبل افت داشت.

همچنین در محاسبه قیمت محصولات پلیمری، نرخ دلار نیز روندی افزایشی داشت، نرخ دلار از ۳ هزارو ۵۸۲ به ۳ هزارو ۵۹۲ تومان رسید.

منبع: پایگاه خبری بورس کالای ایران

0

دانلود فایل
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true