کویت برای توسعه مجموعه های یکپارچه پتروشیمی- پالایشگاهی سرمایه گذاری می کند

اقتصادی
Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از نیپنا، رسانه های کویتی به تازگی اعلام کردند: وزارت تجارت و صنایع این کشور با طرح پیشنهادی شرکت دولتی نفت کویت (KPC) مبنی بر ایجاد یک شرکت زیرمجموعه برای توسعه و اجرای پروژه های مجموعه های پالایشگاهی و پتروشیمی یکپارچه موافقت کرده است.

Iran petrochemical plant

شرکت جدید موسوم به صنایع پتروشیمی متمرکز کویت (Integrated Petrochemical Industries) که برای شروع به کار خود سرمایه ای حدود ۶ میلیارد دلار در اختیار خواهد داشت؛ قرار است تعداد زیادی طرح عظیم را در حوزه صنایع پایین دستی اجرایی کند. از جمله می توان به احداث مجموعه پالایشگاهی و پتروشیمی یکپارچه الزور (Al-Zour) با ظرفیت ۶۱۵ هزار بشکه در روز و یک ترمینال جدید واردات ال ان جی (LNG) اشاره کرد. مجموعه پالایشگاهی-پتروشیمی الزور پروژه ای گرین فیلد (greenfield) به شمار می رود.

شرکت ملی نفت کویت (KNPC) که یکی دیگر از زیرمجموعه های شرکت نفت کویت محسوب می شود؛ در حال پیشبرد مراحل اولیه ساخت پالایشگاه یادشده است که انتظار می رود ظرفیت پالایش کویت را به یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش دهد.

شرکت نفت کویت هلدینگی متشکل از هشت شرکت زیرمجموعه است که پروژه های متنوعی را در حوزه انرژی و صنایع پتروشیمی این کشور اجرایی می کند. بر اساس گزارش کویت تایمز انتظار می رود بخشی از سهام شرکت تازه تاسیس برای فروش به عموم اختصاص یابد.

انس الصالح، سرپرست وزارت نفت کویت، در ماه ژوئیه اعلام کرده بود که دولت این کشور قصد دار بخش اندکی از سهام شرکت های زیرمجموعه دولتی را ظرف چهار سال آینده واگذار کند.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.