قیمت های پایه جدید محصولات پتروشیمی - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۷  
true
true
قیمت های پایه جدید محصولات پتروشیمی

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: قیمت محصولات پتروشیمی (پلیمری و شیمیایی) هر دو هفته یکبار از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود که امروز نیز قیمت های جدید اعلام شد.

مقایسه قیمت محصولات پلیمری در تاریخ ۱۱ و ۲۵ مهر نشان می دهد که اکثر کالاها روندی افزایشی داشته اند؛ در این بین پلی استایرن ها که طی هفته های اخیر متقاضی زیادی در تالار معاملات داشتند با روند نزولی مواجه شدند.

محصولات پتروشیمی

بیشترین افزایش قیمت متعلق به پلی اتیلن های ترفتالات گرید بطری با ۳.۷ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل بوده است، گرید ۷۸۱ حدود ۱۰۹ و گرید ۸۲۱ نیز ۱۱۵ تومان رشد کرده است.

در رده دوم هم اکریلوبوتادین استایرن (ABS)   با ۲.۷ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل قرار دارد، این کالا از ۵ هزار و ۲۰۲ تومان به ۵ هزار و ۳۴۵ تومان رسیده است.

در رده سوم هم پلی اتیلن سبک فیلم با ۰.۹ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل قرار دارد، این کالا از رقم ۳ هزارو ۹۵۷ به ۳ هزارو ۹۹۳ تومان رسیده است.

همچنین پلی اتیلن سنگین تزریقی و پلی اتیلن سنگین دورانی نیز در رده های بعدی با ۰.۷ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل قرار دارند، این کالاها به ترتیب ۲۵ و ۲۶ تومان گران شدند.

در همین حال پی وی سی ها نیز نسبت به دو هفته قبل روندی افزایشی داشتند به طوری که ۰.۶ درصد گران تر شدند، گرید ۵۷ و ۶۰ نسبت به دو هفته قبل ۲۰ تومان و گرید ۶۵ و ۷۰ نیز به ترتیب ۱۹ و ۲۰ تومان نسبت به دو هفته قبل گران شد.

پلی اتیلن های ترفتالات گرید نساجی و پلی اتیلن ترفتالات SB هم ۰.۴ درصد نسبت به دو هفته قبل رشد داشتند، پلی پروپیلن های نساجی و شیمیایی هم ۰.۱ درصد گران شدند.

در همین حال برخی از کالاهای محدود نسبت به دو هفته قبل ارزان شدند، بیشترین افت قیمت متعلق به پلی استایرن معمولی با ۳.۸ درصد و پلی استایرن مقاوم با ۲.۸ درصد است. پلی استایرن معمولی از ۴ هزار و ۱۲۱ تومان به ۳ هزار و۹۶۱ تومان و پلی استایرن مقاوم نیز از ۴ هزار و ۲۴۴ به ۴ هزار و ۱۲۴ تومان رسیده است.

پلی استایرن سنگین بادی نیز نسبت به دو هفته قبل روندی کاهشی داشته به طوری که ۱.۶ درصد افت کرده است، این کالا ۶۰ تومان نسبت به دو هفته قبل ارزان شده است.

پلی اتیلن های سنگین اکستروژن، پلی اتیلن های سبک خطی و سنگین فیلم نیز روندی کاهشی داشتند.

منبع: پایگاه خبری بورس کالای ایران

0

دانلود فایل
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true