ساخت شناور کامپوزیتی ضد غرق در کشور - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۷  
true
true
ساخت شناور کامپوزیتی ضد غرق در کشور

Print Friendly, PDF & Email

متخصصین صنایع کشورمان موفق به ساخت یک شناور ماهیگیری کامپوزیتی با قابلیت ضد غرق و مزایای مضاعف نسبت به شناورهای رایج شدند.
به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت)؛ ابوطالب صالحی، مدیر بازرگانی شرکت هفت دریای تیوا در این ارتباط اظهار کرد: شرکت ما یک شرکت فعال در زمینه صنعت هوایی کشور است که برای ساخت انواع شناورها نیز طرح داده است. شناور کامپوزیتی

وی با اشاره به ساخت یک نوع شناور صیادی با قابلیت ضد غرق، افزود: این قایق ماهیگیری تماما کامپوزیت است و قصد داریم تغییراتی در صنعت دریایی کشور ایجاد کنیم.
مدیر بازرگانی شرکت هفت دریای تیوا خاطرنشان کرد: با توجه به تحقیقات میدانی و نیازسنجی انجام شده، دریافتیم که صنعت دریایی کشورمان در تمامی بخش‌ها نیاز به پیشرفت دارد اما قشر ماهیگیر ما نیاز بیشتری به کمک دارد.
صالحی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر ماهیگیرانی که با قایق اقدام به صید می‌کنند، هیچ کدام از امکانات رفاهی را در شناورهای کنونی ندارد، اما در شناور ساخته شده جای استراحت برای دو نفر و سرویس بهداشتی مناسب در نظر گرفته است.
وی با اشاره به اینکه دارا بودن مخزن نگهداری ماهی به میزان ۷۵۰ کیلوگرم، از دیگر مزایای این شناور است، گفت: با توجه به اشرافی که در بحث کامپوزیت داشته‌ایم، این محصول را پنج سال گارانتی کرده‌ایم.
مدیر بازرگانی شرکت هفت دریای تیوا تصریح کرد: تست‌های این شناور که هشت متر طول و سه مترعرض دارد، انجام شده و قیمتی حدود ۲۰۰ میلیون ریال دارد که قصد داریم آن را به تولید انبوه برسانیم.
صالحی با اشاره به برخی دیگر از ویژگی‌های این شناور ضد غرق، بیان کرد: تستهای انجام شده سرعتی حدود ۲۱ مایل را نشان داده که البته با کاهش وزن ۱۱۰۰ کیلوگرمی شناور، تا ۲۹ مایل نیز قابل افزایش است.
وی با بیان اینکه این شناور با استقبال زیادی روبرو شده و امکان تولید انبوه آن برای هر فروند پنج روز، میسر است، اظهار کرد: نمونه بعدی هفت متر طول و ۲۶۰ سانتیمتر عرض دارد که علاوه بر ویژگی‌های یاد شده، سرعتی حدود ۲۹ مایل را خواهد داشت.
صالحی با اشاره به اینکه نمونه اولیه این شناور در بندر دیر بوشهر به آب اندازی شده است، افزود: این شناور از نوع کاتاماران است و شرکت هفت دریای تیوا طرح و ساخت شناورهای کلاس بالاتر از کاتاماران(تری ماران با موتور دیزل) را در برنامه دارد.
منبع: mana.ir
0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true