چاپ سه بعدی عضلات روباتیک با استفاده از پلیمرهای الکتروفعال - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۳۰ تیر - ۱۳۹۷  
true
true
چاپ سه بعدی عضلات روباتیک با استفاده از پلیمرهای الکتروفعال

Print Friendly, PDF & Email

پژوهشگران دانشگا‌ه‌های آمریکا، ژاپن و کره موفق به ساخت دستگاه‌های رباتیک نرم با فناوری چاپ سه بعدی شده‌اند. امید است که این فناوری روزی بتواند برای ایجاد عضلات رباتیک کاربردی مصنوعی مورد استفاده قرار بگیرد.

پلیمرهای الکتروفعال

به گزارش گروه ترجمه و تولید محتوا مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت) در زندگی امروزه ربات‌ها می‌توانند کارهای چشمگیری از جمله تمیز کردن خانه، ساخت ماشین و غیره را انجام دهند. با این وجود این استفاده از این ماشین‌ها توسط یک ویژگی خاص که آن هم سختی و سفتی آن‌ می‌باشد محدود شده است. این مواد رباتیک انعطاف پذیر زمینه ظهور رباتیک‌های نرم را  برای توسعه فناوری‌های جدید فراهم می‌کند. پلیمرهای الکتروفعال1

یکی از اهداف مهم برای سازندگان ربات‌های نرم ایجاد عضلات روباتیک است که روزی بتواند به عنوان یک اندام مصنوعی واقعی و کاربردی مورد استفاده قرار بگیرد. در حالی که ربات‌ها می‌توانند کارهای باورنکردنی را انجام دهند اما قابلیت ترکیب و سازگاری آن‌ها با بدن انسان دشوار می‌باشد.‌

تیم پژوهشی ابتدا موادی انعطاف پذیر با استحکام کافی که بتواند همانند یک عضله عمل کند و با وسایل الکترونیکی قابل کنترل باشد را شناسایی کردند. این مواد سنتزی کامپوزیت‌های فلز/پلیمر یونی می باشد که تحت عنوان پلیمرهای الکترو فعال خوانده می‌شود، به این معنی که الکتریسیته برای تغییر شکل آن می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

استفاده از پلیمرهای الکتروفعال دو مزیت را به پژوهشگران می‌دهد، ۱- کنترل مواد با جریان الکتریکی و ۲- می‌تواند برای حرکت حسی مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع: ۳ders

1

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true