اعلام قیمت های پایه محصولات پتروشیمی مبنای عرضه تا ۳ مرداد

نرخ ها و نمودارها

بازدید: 71

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، قیمت محصولات پتروشیمی  (پلیمری و شیمیایی) هر دو هفته یکبار از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود که امروز نیز قیمت های جدید اعلام شد.

محصولات پتروشیمی

با مرور قیمت های جدید بیشترین افزایش قیمت متعلق به پلی استایرن های انبساطی با ۴٫۲ درصد افزایش بوده است. این کالاها از رقم ۳ هزار و ۸۳۴ به ۳ هزار و ۹۹۴ تومان رسیدند. پلی اتیلن های سبک فیلم نیز نسبت به دو هفته گذشته ۳ درصد افزایش قیمت داشته و از رقم ۳ هزار و ۶۶۰ به ۳ هزار و ۷۷۰ تومان رسیدند.

در رده بعدی افزایش قیمت ها نیز پلی اتیلن های سنگین بادی با ۲٫۹ درصد افزایش قرار دارند، همچنین پلی استایرن معمولی و پلی اتیلن های سنگین تزریقی نیز به ترتیب ۲٫۳ و ۲٫۲ درصد نسبت به دو هفته گذشته گران شدند.

در همین حال پلی اتیلن های سنگین فیلم هم از  رقم ۳ هزار و ۵۹۹ به ۳ هزار و ۶۷۴ تومان رسید. در همین حال پلی استایرن مقاوم،پلی پروپیلن های نساجی و پلی اتیلن های ترفتالات نیز به ترتیب با ۲، ۱٫۹ و ۱٫۷ درصد افزایش نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شدند.

پلی اتیلن های سنگین دورانی، پلی اتیلن های سبک خطی و پلی اتیلن های سنگین اکستروژن نیز نسبت به دو هفته قبل با افزایش قیمت روبه رو شدند. این کالاها به ترتیب ۱٫۷، ۱٫۶ و ۱٫۱ درصد نسبت به دو هفته قبل رشد قیمت داشتند. کمترین افزایش قیمت ها نیز متعلق به پی وی سی ها، پلی پروپیلن های شیمیایی،پلی اتیلن ترفتاات آمورف و بطری با رشد ۰٫۵ تا ۰٫۸ درصد بوده است.

در همین حال پلی اتیلن سنگین اکستروژن با افت قیمت نسبت به دو هفته گذشته به میزان اندک روبه رو شد، این کالا از رقم ۳ هزار و ۸۸۸ به ۳ هزار و ۸۸۵ تومان رسید.

در محاسبات قیمت پایه محصولات پتروشیمی، قیمت دلار نیز با افزایش نسبت به دو هفته گذشته روبه رو شد، به طوری که از رقم ۳ هزار و ۴۶۲ به رقم ۳ هزار و ۴۹۰ تومان رسید.

0
 
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.