اعلام قیمت های پایه محصولات پتروشیمی - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ خرداد - ۱۳۹۷  
true
true
اعلام قیمت های پایه محصولات پتروشیمی

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران: قیمت محصولات پتروشیمی  ( پلیمری و شیمیایی ) هر دو هفته یکبار از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی براساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود. این قیمت ها امروز اعلام و تا ۲۰ تیر ماه مبنای معاملات خواهد بود

پلیمری ها

به گزارش پایگاه خبری بورس کالای ایران، بیشترین افت قیمت متعلق به پلی استایرن معمولی با ۵ درصد افت نسبت به دو هفته گذشته است. این کالا از رقم ۴ هزار و ۱۵۹ تومان به ۳ هزار و ۹۵۳ تومان رسیده است.

پلی استایرن مقاوم نیز در رده دوم بیشترین کاهش قیمت قرار دارد، این کالا نسبت به دو هفته قبل ۱۶۷ تومان کاهش نرخ داشته و از رقم ۴ هزار و ۲۸۴ تومان به ۴ هزار و ۱۶۹ تومان رسیده است.

پی وی سی ها نیز به میزان ۳ درصد نسبت به دو هفته قبل کاهش نرخ داشتند، پلی پروپیلن های شیمایی ۲.۶ درصد و پلی اتیلن سنگین اکستروژن هم ۱.۸ درصد نسبت به دو هفته قبل کاهش نرخ داشتند.

در همین حال پلی پروپیلن های نساجی هم از رقم ۳ هزار و ۱۴۵ تومان به ۳ هزار و ۹۶ تومان رسیدند. پلی اتیلن های ترفتالات نساجی و بطری نیز به ترتیب ۰.۹ و ۰.۶ درصد نسبت به دو هفته قبل کاهش نرخ داشتند.  در همین حال کمترین افت قیمت نیز متعلق به پلی اتیلن سنگین بادی با ۰.۲ درصد کاهش است، به طوری که این کالا از رقم ۳ هزار و ۶۰۷ تومان به ۳ هزار و ۶۰۱ تومان رسید.

البته تعداد محدودی از پلیمرها مانند پلی اتیلن های سنگین تزریقی، دورانی، پلی استایرن های انبساطی، پلی اتیلن های سنگین فیلم و پلی اتیلن های سبک فیلم و خطی نسبت به دو هفته قبل با افزایش قیمت روبه رو شدند، به طوری که بیشترین افزایش قیمت متعلق به پلی اتیلن های سبک فیلم با ۱.۲ درصد و پلی اتیلن سبک خطی با ۱.۱ درصد افزایش بوده است.

پلی اتیلن های سنگین فیلم نیز از رقم ۳ هزار و ۵۷۶ به ۳ هزار و ۵۹۹ تومان رسیدند، پلی استایرن های انبساطی نیز با ۲۰ تومان افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند و پلی اتیلن های سنگین تزریقی و دورانی نیز ۰.۲ درصد نسبت به قبل رشد قیمت داشتند.

شیمیایی ها

متانول هم در رتبه دوم بیشترین کاهش قیمت ها قراردارد این کالا از رقم ۵۶۱ به ۵۴۳ تومان رسیده است.

همچنین SBR۱۵۰۲، زایلین مخلوط، SBR۱۷۱۲، دی اتیل هگزانول، بنزن، محلول آمونیاک، تولوئن و آروماتیک سنگین نیز با افت قیمت نسبت به دو هفته قبل روبه رو شدند. به طوری که SBR۱۵۰۲ از رقم ۴ هزار و ۴۹۴ به ۴ هزار و ۳۵۵ تومان رسید. زایلین مخلوط ۵۲ تومان، SBR۱۷۱۲ ۹۶ تومان و دی اتیل هگزانول ۴۹ تومان نسبت به دو هفته قبل کاهش قیمت داشتند.

همچنین بنزن از رقم یک هزارو ۸۴۳ به یک هزار و ۸۲۲ تومان رسید، همچنین محلول آمونیاک ۱ درصد، تولوئن و  آروماتیک سنگین هم  ۰.۸ درصد نسبت به دو هفته قبل افت قیمت داشتند.

کمترین کاهش قیمت نیز متعلق به نرمال بوتانول با ۰.۳ درصد، اسیداستیک ۰.۲ درصد و اوره گرانول ۰.۱ درصد است.

نرخ و قیمت

در همین حال منومر وینیل استات، کریستال ملامین ، ایزوبوتانول و منواتیلن گلایکول نیز نسبت به دو هفته قبل تغییر قیمتی نداشتند. منومر وینیل استات همچنان در محدوده ۲ هزار و ۷۸۰ تومان گزارش شده است.

در همین حال بیشترین افزایش قیمت نیز متعلق به اسیدترفتالیک با ۵.۹ درصد است، استایرن منومر هم ۲.۲ درصد افزایش قیمت نسبت به دو هفته قبل داشته است.

دی اتیلن گلایکول هم از رقم یک هزار و ۷۲۰ به یک هزار و ۷۵۳ تومان رسید، اوره پریل و سودکاستیک نیز به ترتیب ۰.۶ و ۰.۲ درصد نسبت به دو هفته قبل افزایش قیمت داشتند.

دلار هم در محاسبات قیمت پایه محصولات پلیمری روندی ثابت داشت و در محدوده ۳ هزار و ۴۶۲ تومان ثابت ماند.

 

0

دانلود فایل
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true