کاربرد PETG در چاپ سه بعدی وسایل پزشکی

اخبار پلیمری
Print Friendly

شرکت taulman3D موفق به توسعه مواد جدیدی بر پایه پلی اتیلن ترفتالات اصلاح شده با گلیکول  (PETG) با استحکام کششی بالا و مقاوم در درجه حرارت‌های بالای چاپ سه بعدی برای کاربرد در وسایل پزشکی شده است. این مواد با نام تجاری guidel!ne شناخته می‌شوند و مطابق با استاندارد زیست سازگاری بین المللی ISO 10993 و همچنین دارای تاییدیه FDA و CE نیز می‌باشد.

پلی اتیلن ترفتالات

به گزارش گروه ترجمه و تولید محتوا مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت)، guidel!ne به عنوان یک ماده اولیه اصلاح شده برای کاربرد در چاپ سه بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد و نحوه اکسترود شدن این محصول به گونه‌ای است که مانع از نفوذ ناخالصی‌ها به داخل مواد در حین فرآیند خنک‌سازی می‌شود. علاوه بر این میزان پتانسیل اکسایشی-کاهشی و pH در حد قابل قبولی، قابل تنظیم می‌باشند.

تحت شرایط چاپ سه بعدی guidel!ne دارای استحکام کششی psi850/6، ازیاد طول تا نقطه شکست  psi9/5 و مدول psi 469/281 می‌باشد. همچنین دمای HDT و نرمی آن به ترتیب ۷۰ و ۱۰۰ درجه سلسیوس می‌باشد. پلیمر بر پایه PETG در دمای OC 250 چاپ می‌شود.

از ویژگی‌های کلیدی guidel!ne می‌توان به چاپ آسان لوله‌های کوچک و توخالی اشاره کرد چراکه چاپ قطعات کوچک به دلیل تجمع حرارتی که می‌تواند منجر به تغییر شکل لوله شود مشکل‌ساز است.

منبع: plasticstoday

2
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.