ارزانی محصولات پلیمری در لیست قیمت اعلامی

اقتصادی
Print Friendly, PDF & Email

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، بیشترین افت قیمت متعلق به پلی پروپیلن های نساجی با ۴.۴ درصد کاهش نسبت به دو هفته قبل بوده است، این کالاها از ۳ هزار و ۲۸۹ به ۳ هزار و ۱۴۵ تومان رسیده اند.

محصولات پلیمری

پلی پروپیلن های شیمیایی نیز نسبت به دو هفته قبل ۳.۶ درصد کاهش نرخ داشته و رده دوم بیشترین افت قیمت ها قرار گرفتند، به طوری که از رقم ۳ هزارو ۸۷۸ به ۳ هزارو ۷۳۷ تومان رسیدند.

در رده بعدی افت قیمت پلی اتیلن های سنگین دورانی و سنگین تزریقی، پی وی سی ها و پلی اتیلن های سنگین اکستروژن و پلی استایرن های انبساطی، فیلم و بادی قرار دارند.

به طوری که پلی اتیلن های سنگین دورانی  ۱۱۵و تزریقی ها ۱۰۹تومان نسبت به دو هفته قبل کاهش قیمت داشتند.

همچنین پی وی سی ها ۳.۱ درصد، پلی اتیلن سنگین اکستروژنPE۱۰۰  ۲.۵ درصد، پلی استایرن های انبساطی ۲.۳ درصد، پلی اتیلن سنگین اکستروژنPE۸۰، پلی اتیلن های سنگین فیلم و بادی ۱.۹ درصد نسبت به دو هفته پیش افت قیمت داشتند.

در همین حال پلی اتیلن های ترفتالات آمورف و بطری هم ۱.۵ درصد نسبت به قبل کاهش قیمت داشته و گرید آمورف از ۳ هزار و ۴ به ۲ هزار و ۹۶۰ تومان رسید. همچنین پلی اتیلن های سبک خطی ۱.۳ درصد نسبت به ۲۳ خرداد کاهش قیمت داشته و گرید ۲۲۰ از رقم ۳ هزار و ۶۹۰ به ۳ هزار و ۶۴۰ تومان رسید. گرید ۲۰۹ هم از رقم ۳ هزار و ۸۲۶ به ۳ هزار و ۷۷۴ تومان رسید.

کمترین افت قیمت نیز نسبت به دو هفته قبل مربوط به پلی اتیلن های ترفتالات نساجی، پلی اتیلن ترفتالات سوپر برایت و پلی استایرن مقاوم بوده است، به طوری که پلی اتیلن های ترفتالات نساجی و سوپر برایت ۰.۸ درصد و پلی استایرن مقاوم هم ۰.۲ درصد نسبت به قبل کاهش قیمت داشتند.

در گروه محصولات پلیمری تنها پلی استایرن معمولی با ۰.۲ درصد رشد نسبت به دو هفته قبل روبه رو شد، این کالا از رقم ۴ هزار و ۱۵۰ تومان به ۴ هزار و ۱۵۹ تومان رسید.

دلار هم در محاسبات قیمت پایه محصولات پتروشیمی با ۰.۵ درصد افزایش از رقم ۳ هزار و ۴۴۶ تومان به ۳ هزارو ۴۶۲ تومان رسید.

اما در گروه شیمیای ها مقایسه قیمت در تاریخ ۹ و ۲۳ خرداد نشان می دهد که برخی از کالاها روندی افزایشی و برخی دیگر نزولی داشته اند. بیشترین افزایش قیمت در گروه محصولات شیمیایی متعلق به دی اتیلن گلایکول با ۵ درصد رشد بوده است، به طوری که این کالا از رقم یک هزار و ۶۳۸ به یک هزار و ۷۲۰ تومان رسیده است.

در رده دوم افزایش قیمت نیز متانول با ۱.۵ درصد رشد و اسیدترفتالیک نیز در رده سوم رشد قیمت ها با ۱.۱ درصد قرار دارد. اسیداستیک نیز ۸ تومان، زایلین مخطوط ۱۳، ایزوبوتانول ۷ ، کریستال ملامین ۱۷ و نرمال بوتانول نیز ۸ تومان نسبت به دو هفته قبل افزایش قیمت داشتند.

کمترین رشد قیمت ها نیز در گروه محصولات شیمیایی متعلق به سودکاستیک با ۰.۴ و اوره گرانوله با ۰.۳ درصد افزایش بوده است.

در همین حال منومر وینیل استات نسبت به دو هفته قبل روندی ثابت داشت و همچنان در محدوده ۲ هزار و ۷۸۰ تومان گزارش شد. بنزن و اوره پریل نیز روندی ثابت نسبت به دو هفته قبل داشته و به ترتیب با قیمت های یک هزارو ۸۴۳ و ۶۸۷ تومان گزارش شدند.

در همین حال بیشترین افت قیمت نسبت به دو هفته قبل متعلق به دی اتانول آمین با ۴.۵ درصد افت بوده است. SBR ها هم نسبت به دو هفته قبل با کاهش قیمت روبه رو شدند، به طوری که گرید ۱۷۱۲، ۶۰ تومان و گرید ۱۵۰۲ نیز ۱۳۸ تومان ارزان شدند.

دی اتیل هگزانول نیز با ۳ درصد افت نسبت به دو هفته قبل از رقم ۲ هزار و ۴۸۸ به ۲ هزار و ۴۱۷ تومان رسید. همچنین محلول آمونیاک، استایرن منومر ، آروماتیک سنگین و اروتوزایلین نیز با افت قیمت روبه رو شدند. کمترین افت قیمت نیز  متعلق به آروماتیک سنگین و اورتوزایلین بود. این کالاها به ترتیب ۰.۴ و ۰.۲ درصد نسبت به دو هفته قبل ارزان شدند.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.