تولید ۴۰ میلیارد دلار محصولات پتروشیمی در مجتمع های پتروشیمی کشور

اخبار اقتصادی
Print Friendly

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از مهر، بیژن نامدار زنگنه صبح سه شنبه در مراسم بهره برداری از مجتمع پتروشیمی لرستان اظهار داشت: پتروشیمی لرستان یکی از واحدهای بسیار خوب کشور در این حوزه محسوب می شود چرا که سرمایه گذار آن به خوبی به تعهداتش عمل کرده است.

پتروشیمی

وی ادامه داد: ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری مجتمع پتروشیمی لرستان از سوی بخش خصوصی صورت گرفته و این میزان ۴۰۰ میلیون دلار بوده است. وزیر نفت افزود: از حالا به بعد وظیفه مقامات استان لرستان است که نگذارند یک تن از محصول این پتروشیمی به صورت خام از استان خارج شود و آن را در صنایع پایین دستی فرآوری کنند.

زنگنه به اجرای خط اتیلن غرب کشور اشاره کرد و یادآور شد: خط اتیلن غرب کشور از سال ۸۱ به طول هزار و ۷۰۰ کیلومتر از عسلویه تا مهاباد در محدوده غرب کشور شروع شده است. وی با بیان اینکه امسال دو مجتمع پتروشیمی کردستان و مهاباد افتتاح می شوند گفت: میزان تولید این مجتمع ها ۹۶۰ هزار تن پلی اتیلن و پلیمر است.

وزیر نفت با بیان اینکه تا پایان امسال هشت میلیون تن تولید محصولات پتروشیمی داریم بیان کرد: ارزش افزوده تولیدات این بخش ۴ میلیارد دلار است. زنگنه یادآور شد: برنامه دراز مدت تولید در مجتمع های پتروشیمی کشور به میزان ۴۰ میلیارد دلار است.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.