تولید ۴۰ میلیارد دلار محصولات پتروشیمی در مجتمع های پتروشیمی کشور

اخبار اقتصادی

بازدید: 5

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از مهر، بیژن نامدار زنگنه صبح سه شنبه در مراسم بهره برداری از مجتمع پتروشیمی لرستان اظهار داشت: پتروشیمی لرستان یکی از واحدهای بسیار خوب کشور در این حوزه محسوب می شود چرا که سرمایه گذار آن به خوبی به تعهداتش عمل کرده است.

پتروشیمی

وی ادامه داد: ۱۰۰ درصد سرمایه گذاری مجتمع پتروشیمی لرستان از سوی بخش خصوصی صورت گرفته و این میزان ۴۰۰ میلیون دلار بوده است. وزیر نفت افزود: از حالا به بعد وظیفه مقامات استان لرستان است که نگذارند یک تن از محصول این پتروشیمی به صورت خام از استان خارج شود و آن را در صنایع پایین دستی فرآوری کنند.

زنگنه به اجرای خط اتیلن غرب کشور اشاره کرد و یادآور شد: خط اتیلن غرب کشور از سال ۸۱ به طول هزار و ۷۰۰ کیلومتر از عسلویه تا مهاباد در محدوده غرب کشور شروع شده است. وی با بیان اینکه امسال دو مجتمع پتروشیمی کردستان و مهاباد افتتاح می شوند گفت: میزان تولید این مجتمع ها ۹۶۰ هزار تن پلی اتیلن و پلیمر است.

وزیر نفت با بیان اینکه تا پایان امسال هشت میلیون تن تولید محصولات پتروشیمی داریم بیان کرد: ارزش افزوده تولیدات این بخش ۴ میلیارد دلار است. زنگنه یادآور شد: برنامه دراز مدت تولید در مجتمع های پتروشیمی کشور به میزان ۴۰ میلیارد دلار است.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.