صفحه نمایش الکترونیکی که ۱۰ برابر نازک‌تر از پوست انسان است

علمی پژوهشی

بازدید: 34

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش  مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از هم رسان، این صفحه نمایش فوق العاده نازک می‌تواند وضعیت سلامت ما را متحول سازد. به طوری که افراد عادی می‌توانند از پوست الکترونیکی برای مصارف روزانه خود و کنترل معیارهای سلامت بهره‌مند شوند.
محققان ژاپنی دانشگاه توکیو این صفحه نمایش نازک الکترونیکی را ساخته‌اند که از لایه اپیدرم پوست انسان بسیار باریک‌تر است و می‌توان آن را بر روی پوست انسان قرار داد. این پوست الکترونیکی مکانیکی با قابلیت انعطاف و کشش پذیری بالا از مواد آلی ساخته شده است. این صفحه نمایش دیجیتالی هفت قسمتی دارای شاخص رنگ است که می‌تواند اطلاعات در مورد اندام‌های داخلی و یا وضعیت سلامتی بدن را نشان دهد.

این پوست الکترونیکی از پلیمر دیودهای ساطع کننده نور (PLEDs) ساخته شده که سه رنگ (قرمز، سبز و آبی) را نشان می‌دهد و دتکتورهای عکس آلی (OPDS) یا حس گر آپتوالکترونیک که نور را اندازه گیری می‌کنند، عملکردهای متعددی از خود نشان می‌دهند؛ از جمله می‌توانند سطح اکسیژن خون را اندازه گیری کنند. این اطلاعات بر روی سطح پوست انسان به نمایش درمی‌آید. ضخامت کل این دستگاه‌ها شامل بستر و لایه‌های آن، ۳ میکرون، یا سه هزارم میلی‌متر است که استفاده از آن را در گجت های پوشیدنی هوشمند و پزشکی میسر می‌سازد.eskin composite

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.