انتظار رشد ۵/۲۳ درصدی از بازار جهانی PET پایه طبیعی از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹

نرخ ها و نمودارها

بازدید: 37

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران : قیمت بازار جهانی پلی اتیلن ترفتالات پایه طبیعی (Bio based PET) در سال ۲۰۱۴، ۴۵۸ میلیون دلار آمریکا ارزش گذاری شد.
طبق تحقیقات و آمارهای منتشر شده از MicroMarket Monitor، تا سال ۲۰۱۹ ارزش این مواد به ۵/۱۳۱۷ میلیون دلار آمریکا رسیده و طبق CAGR، رشدی ۵/۲۳ درصدی طی این پنج سال را دارا خواهد بود. پلی اتیلن ترفتالات پایه طبیعی یک بسپار ترموست (گرماسخت) بوده که از اتیلن گلیکول پایه طبیعی ساخته می‌شود.
این ماده در ابتدایی ترین محصولات تا پیشرفته ترین آن ها مورد استفاده قرار می گیرد. بیشترین حجم استفاده از این ماده در بطری ها می باشد. استفاده از پلی اتیلن ترفتالات پایه طبیعی در بطری ها، عملکرد، کیفیت و کارایی بیشتری را ایجاد می نماید. به همین دلیل از این ماده در بسته بندی نوشیدنی ها و بسته بندی های دارویی بیش از سایر کاربردها استفاده می شود.
تنها چالشی که ممکن است استفاده از PET پایه طبیعی را با مشکل مواجه کند فرآیند استخراج طبیعی آن می باشد. در بین کشورهایی که این ماده را مورد استفاده قرار می دهند، بیشترین حجم مصرفی مربوط به کشورهای آمریکای شمالی می باشد. در این کشورها قوانینی مبنی بر ممنوعیت استفاده از بسپارهای پایه نفتی وجود دارد و به همین دلیل استفاده از این پلاستیک پایه طبیعی در این کشورها شدت گرفته است.

1
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.