نگاهی به فهرست جدید قیمت شیمیایی ها - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۶ آذر - ۱۳۹۷  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مقایسه قیمت پایه محصولات شیمیایی در فهرست های ۱۶ اسفند سال ۹۴ و ۱۵ فروردین امسال نشان می دهد به جز تعداد محدودی از کالاها، مابقی محصولات روندی افزایشی داشته اند. به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از  بورس کالای ایران در صدر افزایش قیمت ها «اس بی آر» ها قرار دارند، به طوری که گرید ۱۵۰۲ به میزان ۱۸ درصد و گرید ۱۷۱۲ حدود ۱۷ درصد نسبت به ۱۶ اسفند سال گذشته رشد قیمت داشتند.

اورتوزایلین، ایزوبوتانول و زایلین مخلوط نیز به ترتیب در رده های بعدی افزایش قیمت محصولات شیمیایی قرار دارند، به طوری که اورتوزایلین ۱۵.۳ درصد، ایزوبوتانول ۱۰.۴ و زایلین مخلوط ۱۰.۲ درصد نسبت به ۱۶ اسفند سال قبل رشد قیمت داشتند.

در همین حال نرمال بوتانول نیز به میزان ۱۰درصد در اعلام جدید قیمت های پایه توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزایش قیمت داشته است. بنزن، محلول آمونیاک و استایرن منومر نیز با افزایش قیمت در سال جدید روبه رو شدند.

اما کمترین افزایش قیمت محصولات شیمیایی متعلق به دی اتانول آمین با ۲.۹ درصد رشد بوده است، این کالا از قیمت ۲ هزار و ۸۹۴ تومان به رقم ۲ هزار و ۹۷۸ تومان رسیده است. منومر وینیل استات نیز نسبت به ۱۶ اسفند سال گذشته تغییر قیمتی نداشته و همچنان در محدوده ۲ هزار و ۷۸۰ تومان قرار دارد. در همین حال تعداد محدودی از کالاها مانند کربنات سدیم سبک، اوره پریل، سودکاستیک، کریستال ملامین و اوره گرانوله نسبت به قیمت های گذشته روندی نزولی را طی کردند.

بیشترین افت قیمت مربوط به اوره گرانوله با۴.۲ درصد کاهش است، قیمت این کالا از رقم ۶۹۶ تومان به ۶۶۶ تومان رسیده است. همچنین در رده های بعدی افت قیمت کریستال ملامین با ۳.۳ درصد، سودکاستیک ۱.۵ و اوره پریل ۱.۳ درصد افت قرار دارند.

کمترین افت قیمت نیز نسبت به ۱۶ اسفند سال ۹۴ متعلق به کربنات سدیم سبک با ۰.۳ درصد افت بوده است، قیمت این کالا از رقم ۶۹۶ تومان به ۶۹۵ تومان رسیده است

0

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false