قیمت پایه محصولات پلیمری در فهرست جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی

نرخ ها و نمودارها

بازدید: 42

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پلیم پارت به نقل از بورس کالای ایران، قیمت محصولات پتروشیمی هر دو هفته یکبار از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی براساس میانگین قیمت های جهانی و نرخ دلار بازار آزاد برای مبادله در بورس کالای ایران اعلام می شود که امروز نیز قیمت های جدید در سال جدید اعلام شد. بررسی فهرست جدید نشان می دهد که در صدر افزایش قیمت محصولات پلیمری، پی وی سی ها با ۱۸.۶درصد قرار دارند. به این ترتیب پی وی سی گرید ۶۵ از رقم ۲هزار و ۱۹۷ تومان در ۱۶ اسفند سال ۹۴ به ۲ هزار و ۶۰۶ تومان در ۱۵فروردین سال ۹۵ رسید.

نرخ و قیمت

همچنین قیمت پی وی سی گرید ۷۰ نیز از رقم ۲هزار و  ۴۱۶ تومان به رقم ۲ هزار و ۸۷۷ تومان در سال جدید رسید.

در رده دوم افزایش قیمت ها پلی استایرن های معمولی و مقاوم با ۱۱.۲ و ۱۰.۷ درصد افزایش نسبت به سال گذشته قرار دارند،  همچنین قیمت پلی اتیلن های سنگین دورانی و تزریقی نیز در اعلام جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی نسبت به اسفند سال گذشته ۱۰.۴ درصد رشد قیمت داشتند.

در همین حال پلی اتیلن های ترفتالات گرید آمورف و بطری نیز با رشدی معادل ۹.۳ درصد در رده بعدی افزایش قیمت ها نسبت به اسفند سال گذشته قرار دارند.

پلی پروپیلن های نساجی نیز نسبت به اسفند ماه روندی افزایشی داشتند، به طوری که از رقم ۲هزار و ۸۸۴ تومان به ۳ هزار و ۱۳۴ تومان رسیدند. پلی استایرن های انبساطی هم از رقم ۳ هزار و ۹۴۵ تومان در اسفندماه سال ۹۴ به رقم ۴ هزار و ۲۶۰ تومان در سال جدید رسیدند. در رده های بعدی رشد قیمت نیز پلی اتیلن های ترفتالات نساجی، سوپر برایت و پلی پروپیلن های شیمیایی با ۷.۴ درصد رشد قرار دارند.

همچنین کمترین افزایش قیمت ها نیز نسبت به ۱۶ اسفند سال گذشته متعلق به پلی اتیلن های سنگین بادی، سبک فیلم، سنگین اکستروژن، سنگین فیلم و سبک خطی است، به طوری که پلی اتیلن های سنگین بادی، سبک فیلم و سنگین اکستروژن حدودا ۶ درصد و پلی اتیلن های سنگین فیلم و سبک خطی حدودا ۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد قیمت داشتند.

price-950115

دانلود لیست قیمت های جدید

0
 
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.