اولویت های صنعت پتروشیمی ایران در سال جدید توسط معاون وزیر نفت تشریح شد - پلیم پارت : مرجع پليمر در بازار ايران
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۷  
true
true
اولویت های صنعت پتروشیمی ایران در سال جدید توسط معاون وزیر نفت تشریح شد

Print Friendly, PDF & Email

مرضیه شاهدایی،مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: وجود زیرساخت های مطلوب و برخورداری از قابلیت های منحصر به فرد، زمینه ای است تا صنعت پتروشیمی کشورمان بتواند در آینده ای نه چندان دور اقتصاد ایران را متحول و راه رسیدن به هدف های پیش بینی شده در چشم انداز افق ١۴٠۴ را با تکیه بر اصول اقتصاد مقاومتی را هموار سازد.

پتروشیمی
به گزارش مرچع پلیمر در بازار ایران به نقل از میزان ، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی فروش نفت، گاز و فرآورده های پالایشگاهی در صنعت نفت یا فروش تولیدات پایه صنعت پتروشیمی مانند پلی اتیلن ها، اوره، متانول و مواد شیمیایی را از مصادیق خام فروشی دانست و گفت: صنعت پتروشیمی می تواند با تبدیل این اقلام به محصولاتی با ارزش تر و تکمیل زنجیره ارزش تولید در ایجاد ارزش افزوده نیز نقش آفرین باشد و کیفیت و کمیت صادرات را ارتقا دهد.
به گفته مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، جلب سرمایه گذار و تامین مالی (فاینانس) جدید از سوی طرف خارجی برای طرح های توسعه ای، تکمیل طرح های نیمه تمام و افزایش ظرفیت تولید در سال های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶، انتقال فناوری و دانش فنی روز جهان با محور شرکت ملی صنایع پتروشیمی و همکاری بخش خصوصی و شناسایی و ایجاد زیرساخت های جدید برای توسعه پایدار صنعت پتروشیمی، از اولویت های این شرکت در سال جدید است.
شاهدایی افزود: صنعت پتروشیمی بالاترین سهم را در صادرات غیرنفتی با رقم ۴۰ درصدی در اختیار دارد و باید در افزایش این سهم مشارکت بیشتری صورت گیرد.
معاون وزیر نفت گفت: صنعت پتروشیمی سال ۱۳۹۴ به مرحله ای جدید از توسعه خود وارد شد و امسال نیز با شتاب روند توسعه را ادامه می دهد. به گفته این مقام مسئول، تصویب برجام و آغاز دوران پساتحریم زمینه آن را فراهم کرد تا این صنعت همگام با دیگر بخش های اقتصاد و صنعت ایران خود را برای جهشی تازه آماده سازد.
بر پایه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که ۲۳ تیرماه بین ایران و گروه ۱+۵ (انگلیس، فرانسه، آمریکا، روسیه و چین به همراه آلمان) با حضور اتحادیه اروپا نهایی شد، باید در ازای کاهش برخی فعالیت های اتمی تهران، تحریم های هسته ای علیه این کشور لغو شود.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی یادآوری کرد: توسعه صنعت پتروشیمی در سال های گذشته به دلیل تحریم با مشکل هایی مانند تخصیص نیافتن بیمه، انتقال پول، صادرات محصول یا نبود امکان استفاده از گواهی های بین المللی و نیز انتقال فناوری داشت.
به اعتقاد شاهدایی، پس از اجرای برجام به تدریج این مشکل ها در حال رفع است و شرکت های نام آور صنعت پتروشیمی دنیا برای حضور در ایران تلاش می کنند.
وی تاکید کرد «صنعت پتروشیمی ایران برای تحقق جهش دوم خود راهبردهای مهمی را در سال جدید در دستور کار خود دارد و با توجه به کند شدن سرعت رشد و توسعه و آماده نبودن امکان مناسب توسعه در سال های گذشته، اکنون می توان با عزمی ملی و همکاری و تعامل، مسیر توسعه صنعت پتروشیمی کشورمان را تسهیل و راه را برای رسیدن به برنامه ریزی های انجام شده در قالب نقشه راه صنعت پتروشیمی هموار ساخت».
شاهدایی گفت: استفاده و بهره گیری از علوم و فنون نوین و زیرساخت های مدیریتی نرم افزاری و سخت افزاری که بر پایه تجارب و عملکرد سازمان های موفق و برتر در عرصه بین المللی پایه ریزی شده، در صنعت پتروشیمی اجتناب ناپذیر است.

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


true