کنترل کيفيت پليمر ها با استفاده از طیف سنجی مادون قرمز - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۹ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

جمع آوری و ترجمه توسط تیم کارشناسی پلیم پارت با هدف ارتقای دانش تخصصی حوزه پلیمر

کنترل کیفیت پلیمر ها با استفاده از طیف سنجی مادون قرمز

در جهانی که تولید کنندگان پلیمر با افزایش فشار برای کاهش مدت زمان چرخه های تولید و افزایش عملکرد محصول، مکانیسم های عیب یابی و کنترل کیفیت سریع و قابل اعتماد برای افزایش حداکثری درآمد هستند. وقفه جزئی در تولید می تواند تاثیر قابل توجهی در جریان تولید و به دنبال آن تحمیل بار مالی بالا باشد. علاوه بر این، سرعت باور نکردنی فرآیندهای صنعتی نوین، تنوع و پیچیدگی محصولات تولیدی و نیاز به ارائه ممیزی کامل برای پوشش اهداف نظارتی بیشتر، متقاضی کنترل کیفیت بیشتر در فرایندها است.

محصولاتیکه به خاطر عدم موفقیت در عبور از الزامات کیفی رد می شوند می توانند به راحتی میلیون ها دلار هزینه را ایجاد کنند. بنابراین، راهکار های  تعیین خواص مواد می توانند فرایند نظارت بر کیفیت محصول را با دقت عهده دار بوده و با تشخیص و شناسایی آلاینده ها در کوتاه ترین زمان ممکن، فرصت واقعی برای به حداقل رساندن خرابی تولید و هزینه های مرتبط را فراهم آورند.

در محیط تولید، با ارزش ترین فن آوری برای آنالیز مواد، روش ها ی غیر مخرب می باشند که اجازه می دهند تا به سرعت، حساسیت بالا و قدرت تفکیک مکانی عالی،  خصوصیات  نمونه را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد(توسط کاربران با حداقل تجربه یا آموزش).

 دریافت مقاله

1

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false