تقاضای جهانی برای لاستیک با رشد سالانه ۳٫۹ درصد به ۳۱٫۷ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ می رسد

‏تحليل روند

بازدید: 47

Print Friendly, PDF & Email

تیم ترجمه و تولید محتوی مرجع پلیمر در بازار ایران: بر اساس آخرین آمار اعلامی پیش بینی می شود که تقاضای جهانی برای لاستیک  با رشد سالانه ۳٫۹ درصد  به ۳۱٫۷ میلیون تن در سال ۲۰۱۹ برسد. افزایش تولید تایر، بیشترین سهم از میزان تقاضا برای لاستیک را به خود اختصاص می دهد. ارتقاء سطح درآمدی در مناطق در حال توسعه، به ویژه در منطقه آسیا / اقیانوسیه، افزایش تقاضا برای وسایل نقلیه موتوری و به دنبال آن  لاستیک در پی خواهد داشت. همچنین افزایش سایر فعالیت های تولیدی مانند تولید قطعات خودرو، محصولات لاستیکی صنعتی، محصولات پزشکی، و کفش نیز در بهبود تقاضا برای لاستیک در سال های آتی موثر می باشد.

لاستیک طبیعی

بر اساس پیش بینی انجام شده، منطقه آسیا / اقیانوسیه، سریع ترین رشد میزان مصرف لاستیک را تا ۲۰۱۹ ،نزدیک به دو سوم از کل تقاضای جهانی،  به خود اختصاص خواهد داد. شش کشور از هفت کشور با سریع ترین نرخ رشد بازار لاستیک در سراسر جهان (ایران در جایگاه هفتم قرار دارد) در منطقه آسیا / اقیانوسیه واقع شده است. انتظار می رود اندونزی، هند و تایلند سریع ترین رشد را در این بین داشته باشند. تقاضا برای لاستیک در چین، مالزی و ویتنام نیز به سرعت در حال افزایش است و بر اساس حجم فعالیت های تولیدی. چین بزرگترین بازار لاستیک در جهان باقی می ماند. تقاضا برای لاستیک در مرکز و جنوب امریکا ،آفریقا و خاورمیانه نیز با نرخ  ثابتی افزایش می یابد که بازهم ناشی از رشد تولید تایر در این مناطق خواهد بود.

اما تقاضا برای لاستیک ​در شمال امریکا و اروپا تا ۲۰۱۹ کمتر از نرخ متوسط  خواهد بود که ناشی از بلوغ اقتصادی و  اعمال محدودیت در تولید محصولات لاستیکی می باشد. با این حال، در این دو منطقه، بیشترین تقاضا در بخش تولید تایر بوده و  پیش بینی می شود که غرب اروپا کمترین رشد تقاضا لاستیک تا ۲۰۱۹ به خود اختصاص دهد.

منبع Rubber Journal Asia

 

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.