انواع قالب های تزریق پلاستیک - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

قالبگیری تزریقی (Injection Molding ) یکی از فرآیندهای پرکاربرد در تولید قطعات ترمو پلاستیکی بوده و به طور میانگین ، بیش از ۳۰ درصد قطعات ترموپلاستیکی به این روش تولید می شوند. طراحی و ساخت قالب ، مهم ترین بخش در تولید قطعات به روش قالبگیری تزریقی می باشد . قالبهای پلاستیک تزریقی به دو گروه  قالبهای باراهگاه سرد و  قالب های باراهگاه گرم تقسیم می شوند. همچنین از نظر ساختمانی بر دو نوع قالب های دو صفحه ای و قالبهای سه صفحه ای می باشند.

تعداد صفحات قالب و خط جدایش آن ها بر اساس عوامل متعددی مانند تعداده حفره های قالب، شکل قطعه پلاستیکی،‌ نوع ماشین تزریق،‌نوع مواد مصرفی و سیستم خروجی هوا و … تعیین می شوند اصولاً در هر قالب تزریقی دو بخش اصلی وجود دارد.

  1. بخش ثابت قالب (نیمه ثابت) که در این نیمه مواد گرم تزریقی پلاستیک تزریق می شوند.
  2. بخش متحرک (نیمه محرک) که در قسمت متحرک ماشین تزریق بسته می شوند و معمولا” شامل سیستم و مکانیزم بیرون اندازی قطعات نیز می باشد.

تعیین تعداد حفره ها و محفظه های قالب از نکات مهم طراحی قالب های تزریقی می باشد و قالب های پلاستیک در این زمینه بر ۲ نوع قالب های تک حفره ای و قالب های چند حفره ای می باشند. قالب های تک حفره ای در مواردی  استفاده می شوند که مقدار تولید قطعه پلاستیکی محدود می باشد. بنابراین طراحی و ساخت قالب های تک حفره ای از نظر زمان ساخت و مسائل اقتصادی ارزان تر تمام خواهد شد. قالبهای چند حفره ای برای تولید تعداد فرآورده های زیاد مورد استفاده قرار می گیرند، بالاخص در مواردی که قطعه تولیدی از نظر ابعادی کوچک باشد.

7

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false