ظرفیت تولید پتروشیمی ایران تا پایان برنامه ششم ۱۳۰ میلیون تن خواهد بود

اخبار اقتصادی
Print Friendly, PDF & Email

حمیدرضا رستمی در کنفرانس رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی با بیان اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس به شدت به دنبال توسعه دانش و مجموعه‌های دانش بنیان در صنعت پتروشیمی هستند و سرمایه‌گذاری ویژه‌ای را در این زمینه انجام می‌دهند، گفت: کشورهای حوزه خلیج فارس چندین میلیارد دلار در این بخش سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

پالایش
به گزارش مرجع پلیمر در بازار ایران به نقل از مهر،  مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه رشد صنعت پتروشیمی پس از دهه ۴٠ به عنوان جهش اول این صنعت در خاورمیانه و در ایران نام برده می‌شود، تصریح کرد: ظرفیت نصب شده مجتمع‌های پتروشیمی تا پایان امسال به ۶٠ میلیون تن خواهد رسید که براساس برنامه ریزی‌های انجام گرفته، این ظرفیت به ١٣٠ میلیون تن تا پایان برنامه ششم می‌رسد.

این مقام مسئول با اشاره به تولید حدود ۵٠ نوع محصولات پتروشیمی در کشور، بیان کرد: با گذر زمان ضمن جهش اول، سیر تکامل ساخت، مهندسی و عملیات نیز مسیر خود را به خوبی پشت سر می‌گذارد.

رستمی با اشاره به نتایج ساخت قطعات و مهندسی معکوس از سوی شرکت‌های داخلی، تاکید کرد: قطعات بسیار پیچیده صنعت پتروشیمی هم اکنون از سوی توانمندان داخلی ساخته می‌شود.

مدیر برنامه ریزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه بخش پژوهش و فنآوری نباید با نگاه صرف دانشگاهی به موضوع نگاه کند و همچنین بخش صنعت نیز مطالبه گر این حرکت باشد، خاطرنشان کرد: تغییر نگرش یکی از رویکردهای اصلی است که در بخش صنعت و پژوهش باید به وجود آید.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.