توانمندی ایتالیا در حوزه بسته‌بندی، به کمک صادرات ایران می آید

اخبار اقتصادی
Print Friendly

به گزارش پلیم پارت به نقل از خبرنگار ایلنا؛ وزیر جهاد کشاورزی کشورمان در نشست خبری فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا گفت: ایتالیا به دلیل داشتن توانمندی بالا در حوزه بسته‌بندی می‌تواند در همکاری دوجانبه با ایران در زمینه صادرات بیشتر این محصول‌ها را به بازارهای اروپایی فراهم کرده و حضور ایران را در بازارهای قاره سبز هموار کند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه همکاری ایران و ایتالیا به دو بخش قبل از تولید و پس از تولید محصول، تقسیم می‌شود، گفت: سرمایه‌گذاری مشترک، انتقال تکنولوژی برای تولید محصولات بهتر در بخش قبل از تولید مورد توجه خواهد بود.

وی افزود: سرمایه‌گذاری مشترک و انتقال تکنولوژی‌های تازه درباره تولید محصولات کشاورزی سبب خواهد شد مشکلاتی که اکنون با آنها دست به گریبان هستیم برطرف شده و روند تولید محصولات کشاورزی سریع‌تر شود.

حجتی تصریح کرد: مسائل مربوط به داخل مزرعه نیز بر این همکاری‌ها مورد توجه قرار خواهد گرفت و دنبال آن هستیم با انتقال تکنولوژی از ایتالیا روند تولید بذر و تغذیه گیاه را در کشور بهبود دهیم و محصول با کیفیت مناسب عرضه کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی توجه به فراوری و بسته‌بندی محصولات کشاورزی را بخش دیگری از همکاری‌های دوجانبه با ایتالیا ذکر کرد و افزود: بازاریابی برای محصولات نیز در این همکاری‌ها مورد توجه طرفین قرار خواهد گرفت.

وی افزود: کشورهای عراق، افغانستان و حاشیه جنوبی خلیج فارس باید برای این بازاریابی‌ها مقصد صادرات محصول‌های کشاورزی ایران باشد.

حجتی تاکید کرد: بسته‌بندی مناسب تولیدات کشاورزی ایران را روانه بازارهای بین‌المللی خواهد کرد.

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.