مصرف جهانی پلی بوتیلن ترفتالات (PBT) در سال ۲۰۱۵

‏آمار های کليدی
Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت):این پلیمر مهندسی، پلی استری گرما نرم است که به دلیل دارا بودن وزن مولکولی بالا، استحکام، خصوصیت عایق الکتریکی، کریستالیزه شدن سریع، قالبگیری آسان، قابلیت تقویت شدن با الیاف پشم شیشه، مقاومت مکانیکی خوب، سرعت پایین جذب آب و مقاومت در مقابل مواد شیمیایی و حلالها در مقایسه با سایر پلیمر های مهندسی، کاربردهای متعددی در صنایع الکتریک، الکترونیک، خودروسازی و ساخت فیبرهای نوری یافته است. از محصولات تولیدی این بسپار می توان به بخش احتراق موتور، چراغ های جلو، برف پاکن، ترمز، مخزن ذخیره سوخت، سپر اتومبیل وغیره در صنعت خودرو، سوئیچ ها، رله ها، بدنه موتورهای برق خانگی، بدنه فیوزها، رابط ها، قطعات تلفن، دوشاخه ها، عایق کابلها، لامپهای کم مصرف و غیره در صنایع الکتریک و الکترونیک، نظیر دسته اتو، بعضی قطعات توسترها، قطعات جارو برقی و آسیاب های برقی، سشوار و غیره در لوازم خانگی اشاره کرد.

موارد مصرف:
پلی بوتیلن ترفتالات (PBT) پلی استری نیمه کریستالی است که در قطعات مربوط به درب و پنچره، قطعات مهندسی اتومبیل، بدنه پروژکتورهای استادیومها و فیلمبرداریها و در کابلهای فیبر نوری کاربردهای بسیاری دارد. این پلیمر در حال جایگزینی با ورقهای PVC است و مصرف رو به رشد آن در جهان امروز رو تزاید گذاشته است.

نمودار ذیل میزان مصرف این پلیمر مهندسی را در دنیا نشان می دهد:

thermoplastic-polyester 2015

انتظار می رود مصرف جهانی رزین PBT  با نرخ متوسط سالانه ۳٫۴٪ طی سال های آتی اضافه شود. همکنون کاربرد این پلیمر در صنایع روشنایی در چین به شدت افزایش یافته است.

منبع

0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.