دی پلیمریزاسیون 100% پلی اتلین ترفتالات برای اولین بار توسط شرکت CARBIOS - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ تیر - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

مرجع پلیمر در بازار ایران (پلیم پارت) : CARBIOS، یک شرکت شیمی سبز خلاق و متخصص در پیشرفت فناورهایی مربوط به بازیافت ضایعات پلاستیک و تولید زیست پلیمر می‌باشد که اعلام کرده است یک گام بزرگ رو به جلو در توسعه فرآیند دی پلیمریزاسیون آنزیمی پلی اتیلن ترفتالات، که یکی از پرکاربردترین پلیمرهای مورد استفاده می‌باشد، برداشته است. در این فرآیند برای اولین بار دی پلیمریزاسیون ۱۰۰% پلی اتیلن ترفتالات آمورف و تبدیل به منومرهای سازنده آن ترفتالیک اسید و اتیلن گلیکول انجام شده است.

CARBIOS

منومرهای حاصل از دی پلیمریزاسیون دارای همان کیفیت و خواص فیزیکی و شیمیایی اولیه می‌باشند. بعد از جداسازی و خالص سازی، منومرها از طریق فرآیند بازیافت آنزیمی استخراج می‌شوند و دوباره برای سنتز پلی اتیلن ترفتالات با همان ویژگی‌های اولیه استفاده می‌شوند.

بازار پلاستیک های پلی اتیلن ترفتالات ۲۱ میلیون تن در سال ۲۰۱۴ بوده که طبق پیش بینی ها به ۲۶ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ خواهد رسید. این مواد  ترموپلاستیک به طور گسترده در تولید بطری‌های پلاستیکی (۶۹%)، فیلم (۱۴%) و بسته بندی (۱۰%) استفاده می‌شود. تکنولوژی‌های مرسومی که در حال حاضر برای بازیافت ضایعات پلی اتیلن ترفتالات استفاده می‌شود بسیار حساس به آلودگی توسط پلیمرهای دیگر و ناخالصی ها می‌باشد. همچنین دارای هزینه بالا برای یک میزان بازیافت محدود است. علاوه بر این، تکنولوژی‌های موجود منجر به تولید محصولات ثانویه با کیفیت پایین می‌شوند.

منبع: specialchem

15

true
برچسب ها :
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false