رشد ۲۱ درصدی صادرات محصولات مجتمع های پتروشیمی

اخبار اقتصادی

بازدید: 38

Print Friendly, PDF & Email

مقدار تراکمی صادرات محصولات پتروشیمی های کشور از ابتدای سال ۹۴ تاکنون به ۱۴,۳ میلیون تن رسیده در حالی که پارسال در این دوره زمانی ۱۱٫۸ میلیون تن بوده است.

به گزارش پلیم پارت به نقل از خبرگزاری صدا و سیما  مجموع کل محصولات تولیدی مجتمع های پتروشیمی ایران در آذر بیش از ۳,۸۱ میلیون تن بوده است؛ مجموع تولیدات مجتمع های پتروشیمی از ابتدای سال تاکنون به ۳۴٫۷۸ میلیون تن رسیده است.
بر این اساس، فروش داخلی آذر مجتمع های پتروشیمی کشور بیش از ۱,۱ میلیون تن به ارزش ۱۹۵۰۵٫۶ میلیارد ریال و صادرات محصولات پتروشیمی ها دراین ماه به بیش از ۱٫۳ میلیون تن به ارزش ۵۹۴٫۸ میلیون دلار بوده است.
مجتمع های پتروشیمی قائد بصیر با بیش از ۳ هزار تن، پتروشیمی رجال با بیش از ۱۰ هزار تن، پتروشیمی مهر با بیش از ۳۰ هزار تن، پتروشیمی مارون با بیش از ۳۶۵ هزار تن، پتروشیمی اهتمام جم با حدود ۲ هزار تن، پتروشیمی پلیمر کرمانشاه با بیش از ۲۸ هزار تن، پتروشیمی لاله با بیش از ۲۸ هزار تن و پتروشیمی زاگرس ۱ و ۲ با بیش از ۲۷۱ هزار تن بالاترین عملکرد تولید را در آذر امسال نسبت به برنامه ماه در میان مجتمع های پتروشیمی کشور داشته اند.
۱۹ مجتمع پتروشیمی منطقه ماهشهر در مجموع حدود ۱,۵ میلیون تن محصول را در آذر امسال تولید کردند، همچنین ۱۲ مجتمع تولیدی واقع در منطقه پارس جنوبی، در آذر امسال در مجموع حدود ۱٫۷ میلیون تن محصول را تولید کردند که به بازارهای داخلی و خارجی عرضه شد؛ تولید دیگر مناطق نیز بیش از ۶۳۲ هزار تن در آذرماه گذشته بوده است.
0
telegram.png

نظر بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.