ترمیم استخوان ها با نانوپوسته‌های پلیمری - پلیم‌پارت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ خرداد - ۱۳۹۸  
true
false

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش مرجع پلیمر در بازارایران به نقل از  خبرگزاری مهر، محققین دانشگاه میشیگان آمریکا موفق به ابداع شیوه ای برای ترمیم بافت های استخوانی شده اند که در آن به منظور انتقال مولکول های میکرو RNA از پوشش های نانو پلیمر استفاده می شود. این روش بر گرفته از انتقال سلول ها به موضع جراحت از طریق ریزکره های نانو فیبر است اما در حقیقت به جای انتقال سلول های خارجی، تمرکز بر روی کارکرد بهتر سلول های موجود در موضع جراحت است.

استخوان

در این شیوه، مولکول های میکرو RNA قادر به آموزش سلول های میزبان هستند و به التیام و ساخت مکانیزم های استخوان می پردازند و در نهایت منجر به فراینده چشمگیر درمان می شود.

همچنین کره های پلیمری محافظتی به گونه ای مهندسی شده اند تا به آرامی استحاله شوند و اجازه دهند که برای مدت طولانی مولکول های میکرو RNA آزاد شوند و این یعنی، درمان ضایعه استخوانی می تواند به یک ماه یا کمی بیشتر باشد.

در این شیوه سلول های التیام بخش خارجی به موضع جراحت شناسانده می شوند ضمن اینکه این سلول های می توانند توسط سلول های میزبان به موضع جراحت تزریق شوند و در نهایت منجر به تومور نمی شوند.

همچنین از این شیوه می توان برای تسهیل در فرآینده درمان مفصل و مقابله با پوسیدگی دندان استفاده کرد ضمن اینکه درب های جدیدی به روی درمان های نوینی که از DNA و  RNA در باززایشی دارو بهره می برند، باز می شود.

بر همین اساس نتایج این تحقیق در نشریه Nature Communications چاپ شده است.

0

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


false